250 x 250 Reklam Alanı

Yaz diyetleri özellikle ilkbahar dönemlerinde sık sık aranan listeler. Kışın yapılan sağlıksız beslenmenin sonucunda alınan kilolar yaza doğru yine sağlıksız bir beslenme ile verilmeye çalışılıyor. Hızlı kilo vermenin yolları aranırken unutulan çok önemli bir nokta var. Sağlık!

pembenar.com özel haberidir(pmb)

Birçok insan hızlı kilo vermenin yollarını ararken sağlığından olacağını hesaba katmaz. Kimin yaptığı belli olmayan diyet listeleriyle Günde 3 kilo vermenin mümkün olacağını sanıyorlar. Vaat edilen kilolar o kadar ütopik ki inanılır gibi değil.

*1 ayda 20 kilo
*1 haftada 7 kilo
*15 günde 10 kilo

Rakamlar bu şekilde uzayıp giderken, özellikle işin uzmanları her fırsatta bu tip diyetlerden uzak durmak gerektiğini hatırlatıyor. Diyet ve beslenme uzmanları, uzun  zamanlarda alınan kiloların kısa zamanlarda vermenin mümkün olmadığını bu süre içinde vücut ağırlığın azalması, vücuttaki su miktarının veya kas miktarının azalmasına neden olacağını bildiriyor.

Peki günler içinde onlarca kilo verdiren bu diyetlerinin ortak özellikleri neler? Gelin bu diyetleri birlikte inceleyelim.

Hızlı kilo vermenin yolları

*Öncelikle tüm bu yaz diyetlerinin listeleri birbirine benzemektedir.
Sabahları 1 kibrit kutusu peynir. Öğlen yoğurt. Akşam tavuk… Teker teker baktığında hepsi sağlıklı görünen bu besinler tüm insanlar için bir diyet listesi yapmak için yeterli değildir. Her vücudun diyet listesi özeldir.

*Bir besin grubu ya da tek bir yiyeceğe dayalıdır.
Protein diyet ile kilolardan kurtulun.
Yoğurt diyeti ile hemen kilo verin. Bu ve benzeri sloganlarla insanları tek bir besin maddesini tüketmeye yöneltmek oldukça tehlikelidir.

*Orantısız bir beslenme planı.
Tamam, kahvaltıyı kuvvetli yapmak ve sonraki her öğünde beslenmeyi bir tık azaltarak devam etmek hemen herkesçe bilinen bir durumdur ancak bunu abartmak dengesizliklere neden oluyor.

Sabah 3 dilim ekmek, 5 yumurta, 1 kalıp peynir yiyip, sonra 5 saat hiçbir şey yemeyin…. Bu durumda 5 saatin sonunda muhtemelen sofradaki her şey yersiniz.

Sağlıklı kilo vermek
Kilo vermek fit ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak herkesin isteğidir. O zaman hızlı kilo vermenin yolları yerine sağlıklı kilo vermenin yolları aranmalıdır.

İşte sağlıklı kilo vermenin yolu

Elif Hande İnan
PembeNar özel

Yağ Yakan 8 Etkili Yiyecek

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı