250 x 250 Reklam Alanı

Restoran tabiri aslında Fransızca “restaur” yani restore etmek kelimesinden gelmekte olup bu kelimenin 1765 yılına dayandığına inanılır. Fransızlar yemeği severler. Dışarıda yemek yemek, Paris’teki en büyük keyiflerden biridir. Fransızların iyi yemeğe verdikleri önem, yemeği dışarıda yemek  Paris’i ziyaret etmenin en önemli zevklerinden biri haline getirir. Şehirde lezzetli Fransız yemeklerini tadabileceğiniz birçok kalitede ve çeşitlilikte restoran yer alıyor.

Paris gezisine çıkmadan önce ülke kültüründe çok önemli yere sahip olan yemek kültürü ve Paris yemekleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olmakta fayda var. Şehirde yemek kültürü hakkında önemli noktalara göz atalım.

Paris’te çoğu yerde öğlen yemeği saat 12.00-13.00 gibi sunulur ve genellikle fiks mönü sunulur. Akşam yemekleri ise 20.00 ile 23.00 saatleri arasın yenilir. Restoranların bazıları Temmuz ortasından Ağustos sonuna kadar kapalı olabilir. Menülerde fiyatlara vergi ve hizmet dâhildir (Service Compris).

Paris’te Ne Yenir?

Paris yemekleri çok zengin seçeneklere sahiptir. Şehirde birbirinden güzel Fransız yemeklerini bulabileceğiniz gibi çok sayıda Çin, Vietnam, Laos, Yunan, Türk ve İtalyan restoranı da bulabilirsiniz.

Fransızların zengin bir kahvaltıları yok. En tipik kahvaltı kruvasan ile tüketilen bir fincan kahvedir. Ana yemeklerde ise birçok seçenek mevcut. Paris’te zengin et yemeklerinden yöresel yiyeceklere kadar geniş seçenek bulabilirsiniz.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı