250 x 250 Reklam Alanı

Amerika’da onaylanan Türk ürünü

Saçlarımız, hayatımızın önemli bir yerini tutar. Sürekli saçlarımızı diri tutmak, canlı bırakmak, dolgun tutmak için saçlarımıza bakım yapar ve onlara iyi bakmak için çaba harcarız. Ama bazen gerek stres gibi çevresel faktörlerden, gerekse doğuştan gelen genetiğimizden ötürü saçlarımız dökülebilir. Genelde genetik faktörlerden kaynaklanan dökülmelerde kesin bir çözüm bulmak zordur fakat dökülmeler yavaşlatılabilir, çevresel faktörlerden kaynaklanan dökülmelerde ise kolay bakımlarla saç dökülmesi durdurulabilir. Kullanılan ürünlerin de doğal içerikli olması ve fazla kimyasal madde içermemesi de saç derisi için çok önemlidir. (BU BİR İLANDIR)

BIOXCIN’İN İÇERİĞİNDEKİ MUCİZEVİ BİTKİLER

Bugün sizlere herkesin bir dönem ya radyo reklamlarında duyduğu ya da en az bir kere televizyonda reklamına denk geldiği, Türkiye’de saç dökülmesi denince akla ilk gelen markasından bahsedeceğiz. Evet, Bioxcin’den bahsediyoruz.

Biota Laboratuvarları tarafından piyasaya sürülen Bioxcin markası, bitkisel içeriği ile saç dökülmesine çözümler bulan büyük bir marka haline geldi. Uzun yıllar boyunca Biota Laboratuvarları’nda saç dökülmesine karşı etkinlikleri klinik testlerce araştırılmış bitkisel ekstreler, Bioxcin’in saç dökülmesine karşı en önemli yapı taşını oluşturmaktadır. Patentli* bu bitki ekstresi; alman papatyası, keçiboynuzu, ısırgan, civan perçemi ve atkuyruğu bitkilerinden elde edilmiştir. Bu patentli bitkisel ekstre “Biocomplex B11” olarak adlandırılmıştır.

AMERİKAN BİLİM ÇEVRELERİ ONAYLADI

Bitkisel ekstrelerle saç dökülmesine karşı etkili olan Bioxcin’in yanısıra, saç dökülmesine karşı pazarda kabul görmüş minoksidil ilaç etkin maddesi bulunduran deri spreyleri ve serumları bulunmaktadır. Minoksidil ilacı ile Bioxcin ürünlerinin içerisindeki Patentli Biocomplex B11 ekstresinin saç dökülmesine karşı etkinlikleri, Biota Laboratuvarları’nda hücre kültürü çalışmalarıyla karşılaştırılmıştır. Bu karşılaştırmaya göre Patentli Biocomplex B11 bitkisel ekstrenin minoksidil ile benzer yoldan etki ettiği sonucuna varılmıştır. Yapılan bu çalışma, Amerikan Bilim Çevreleri tarafından kabul görmüş uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmıştır (American J. Dermato. Venereol. 2017, 6(1): 6-10).

Ayrıca Bioxcin’in ana etkin maddesi olan Patentli Biocomplex B11 ekstresinin halk arasında saç kıran olarak bilinen alopesi areata üzerinde de etkili olabileceği gözlemi yine bilimsel bir yayına konu olmuştur (MED. ARCH. 2018 APR; 72(2): 136-140).

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI KLİNİK ÇALIŞMALAR

Bioxcin’in ana etken maddesi Biocomplex B11 içeren Bioxcin Forte Şampuan ve Bioxcin Forte Serum’un Pavia Üniversitesi’nde yapılan klinik çalışmalarda 30 kişinin 6 ay boyunca kullanımı sonucunda, saç dökülmesine karşı etkinlik ve güvenilirliği kanıtlanmıştır. Katılımcıların %100’ünde saç dökülmesinde azalma, %83’ünde daha kalın saç telleri ve %93’ünde daha güçlü saçlar gözlenmiştir.

Bioxcin ürünleri ilaç etken maddesi içermeden saçları besler, güçlendirir ve saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olur. Saç dökülmesine karşı etkinliğinin yanında, saçları beslediği için daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Bu güçlü içerik, Lipozom Teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Lipozom Teknolojisi, bitkisel ekstrelerin saç köklerine daha hızlı nüfus etmesini sağlar. Bitkisel ekstreler daha hızlı köke etki ettiği için saç dökülme problemleri karşısında daha kısa sürede sonuç alınabilir.

DERMATOLOGLAR DA ÖNERİYOR

Tüm bu iddiaların sonucu olarak da Akademetre’nin 2018 yılında yaptığı müşteri araştırma raporuna göre, Bioxcin kullanıcılarının %94’ü Bioxcin ürünlerine güvenmektedir. Akademetre’nin 2017’de yaptığı diğer bir araştırmada da dermatologların saç dökülmesine karşı Bioxcin’i önerdikleri araştırma raporunca kanıtlanmıştır.

Siz de saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız Bioxcin ürünlerini deneyin, farkı siz de görün!

* Patent başvurusu yapılmıştır

(BU BİR İLANDIR)

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı